CHP Genel Merkezi önünde havaya ateş açılması

CHP Genel Merkezi önünde havaya ateş açılması
CHP Genel Merkezi önünde havaya ateş açılması
- CHP Genel Sekreteri Tekin: - "Şahsın kimlik bilgilerine baktığımızda geçmiş dönemlerde de çok olaya karışmış biri olarak görünüyor" - CHP Genel Başkan Yardımcısı Berberoğlu: - "Daha fazla bilgi aldığımız zaman da yetkili organlarımızdan gereken açıklama yapılacaktır"

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, parti genel merkezi önünde havaya ateş ettiği iddiasıyla Hacı Ali Hamurcu'nun gözaltına alınmasına ilişkin, "Şahsın kimlik bilgilerine baktığımızda geçmiş dönemlerde de çok olaya karışmış biri olarak görünüyor" dedi.

Partiye yeni katılan üyeler için Eskişehir'deki Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen rozet takma törenine katılan Tekin, program öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, genel merkez binası önünde havaya ateş zanlıyı tespit ettikleri için emniyet yetkililerine teşekkür etti.

Olayın takipçisi olacaklarını belirten Tekin, "Bu işin mağduru CHP olarak bütün gerekçelerin detaylı şekilde araştırılması için biz de konunun takipçisi olacağız. Şahsın kimlik bilgilerine baktığımızda geçmiş dönemlerde de çok olaya karışmış biri olarak görünüyor. Önümüzdeki günlerde emniyet daha detaylı bir şekilde hem bize hem de kamuoyuna açıklayacaktır" diye konuştu. 

Tekin ile birlikte programa katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu da emniyetin verdiği bilginin sadece şahsın isminden ibaret olduğuna işaret ederek, "Dolayısıyla olayın mağduru olarak daha fazla bilgi akışını temenni ediyoruz. Daha fazla bilgi aldığımız zaman da yetkili organlarımızdan gereken açıklama yapılacaktır" ifadesini kullandı.