CHP İl Başkanı Atan:

CHP İl Başkanı Atan:
CHP İl Başkanı Atan:
- "Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak demokratik çağdaş uzlaşmacı kimliğimizle örgüt olarak partimizin başındayız"

ESKİŞEHİR (AA) - CHP İl Başkanı Rıdvan Atan, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak demokratik çağdaş uzlaşmacı kimliğimizle örgüt olarak partimizin başındayız" dedi. 

Atan, parti il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında,  AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü'nün, bir gazetedeki söylemi üzerinden yaptığı açıklamaları da eleştirerek, şöyle konuştu: 

"Beceriksiz, dağınık, teşkilat olmakla suçladığı Cumhuriyet Halk Partisi olarak karşınızdayız. Cumhuriyet Halk Partisi, sizler gibi biat kültüründen geliş değildir. Özgür iradesini demokratik haklarını sonuna kadar kullanan yöneticilerden oluşmuştur. Tüzük kurallarının uygulandığı Cumhuriyet Halk Partisi için sayın Ünlü'nün konuşmaya hiç hakkı olmayıp aksine AKP 'nin yolsuzluk dosyaları, anti demokratik uygulamaları için bir açıklama yapması daha iyi olmaz mı?"

Atan, "Biz, Cumhuriyet  Halk Partisi olarak demokratik çağdaş uzlaşmacı kimliğimizle örgüt olarak partimizin başındayız ve 2015 seçimlerinde Eskişehir'de yerel seçimlerde kazandığımız başarının devamı olarak 1. parti olarak çıkacağımıza, ülkeyi bu kaos ortamından kurtaracağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.