CHP milletvekilleri Eskişehir'de

CHP milletvekilleri Eskişehir'de
CHP milletvekilleri Eskişehir'de
ESKİŞEHİR (AA) - CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, partisinin...

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, partisinin Eskişehir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda milletvekilleri tarafından hazırlanan ortak metni okuyan Yeşil, 7 Haziran seçimlerinin bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Seçimlerden sonraki koalisyon sürecinde CHP'nin iyi niyetli çabalarına rağmen koalisyon görüşmelerinin sonuçsuz kaldığını ve erken seçim sürecine girildiğini belirten Yeşil, şunları kaydetti:

"Partimiz seçim sonuçlarından doğan bu tarihsel sorumluluğun bilinciyle daha ilk günden başlayarak toplumsal uzlaşmayı yeniden sağlayacak geniş tabanlı ve uzun soluklu bir reform hükümetinin inşasının gerekliliğini vurgulamış, asla çözümsüzlüğün adresi olmayacağını açıkça beyan etmiştir. İçinden geçtiğimiz karanlık süreç ülkeyi yeniden uçurum eşiğine taşımaya gebedir ancak koşullar ne olursa olsun CHP köklü tarihine ve geleneğine uygun bir sorumluluk duygusuyla mücadele etmeyi sürdürecektir."

Toplantıda, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İl Başkanı Ersen Yeniceli ve partililer hazır bulundu.