CHP'nin Eskişehir mitingi

CHP'nin Eskişehir mitingi
CHP'nin Eskişehir mitingi
- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: "Biz, topluma yayınladığımız seçim bildirgeleriyle gerekli güveni verdik. CHP dışında bu ülkenin sorunlarını çözecek ikinci parti yoktur. Neden? Çünkü bizim için önce Türkiye vardır" - "Bir oyla çok şey değişir. Bir oy, altın değerindedir. Bir oy, demokrasiye, geleceğe, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkıdır. Bir oy, basın özgürlüğüdür. Bir oy, kadın-erkek eşitliğidir. Bir oy hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye demektir"

ESKİŞEHİR (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Biz, topluma yayınladığımız seçim bildirgeleriyle gerekli güveni verdik. CHP dışında bu ülkenin sorunlarını çözecek ikinci parti yoktur. Neden? Çünkü, bizim için önce Türkiye vardır" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Sıhhiye Meydanı'nda düzenlediği mitingde, 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlardan kendisine 4 yıllık yetki vermelerini istedi.

Türkiye'ye 2 milyonu aşkın Suriyeli'nin geldiğini dile getiren ifade eden Kılıçdaroğlu, "'Şimdi biz onlara nasıl iş bulacağız?' diye çalışma yapılıyor. Sen önce kendi çocuğuna bir iş bul bakalım. Her 4 üniversite mezunundan birisi işsiz. Milyonlarca çocuğumuz var, işsiz. Askere gitmiş, gelmiş, 'ne zaman, nerede iş bulacağım?' diye bakıyor. Hani meşhur bir lafımız var ya, 'Ayranı yok içmeye' diye, aynı tablo. Kendi çocuğumuz işsiz, yabancılara nasıl iş bulacağız? Böyle bir tabloyla ilk kez karşılaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerin çok önemli olduğunun altını çizerek, söz konusu seçimin diğer seçimlere benzemediğini bildirdi.

Parlamentoda grubu olan 4 partinin bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bir parti malum 13 yıldır yönetiyor memleketi, ne hale getirdi. Bir başka parti var, sağ olsun her şeye 'hayır' diyor. Neden 'hayır' diyorsun? Her şeye 'hayır' diyorsan neden seçime giriyorsun. Girme o zaman seçime. Bir başka parti var. Türkiye'yi yönetme kapasitesi yok, denklem dışı. Geriye bir parti kalıyor, Cumhuriyet Halk Partisi . Yönetecek, Cumhuriyet Halk Partisi. Adaletle, yönetecek Cumhuriyet Halk Partisi. Biz, topluma yayınladığımız seçim bildirgeleriyle gerekli güveni verdik. CHP dışında bu ülkenin sorunlarını çözecek ikinci parti yoktur. Neden? Çünkü, bizim için önce Türkiye vardır."

- "Bir oyla çok şey değişir"

Kılıçdaroğlu, herkesin 1 Kasım'da kesinlikle sandığa gitmesi gerektiğini vurguladı.

Tatile gidenlerin de oy kullanmak için gelmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kimsenin tatilini kısıtlamıyorum ama gelip oy kullanacaklar. 'Efendim, bir oyum var. Bir oyla ne olur?' Bir oyla çok şey değişir. Bir oy, altın değerindedir. Bir oy, demokrasiye, geleceğe, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkıdır. Bir oy, basın özgürlüğüdür. Bir oy kadın-erkek eşitliğidir. Bir oy 'hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye' demektir. Bir oy bu kadar önemlidir. Hepimiz gidip, oylarımızı sağduyuyla kullanacağız. Cmhuruyet Halk Partisi, Türkiye'nin kurucu partisidir. Partinin çıkarları değil, ülkemizin çıkarlarını savunuyoruz."

Konuşmanın ardından Odunpazarı İlçe Belediye Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kılıçdaroğlu'na camdan yapılmış bir büstünü hediye etti.

Kılıçdaroğlu, mitingin ardından kentte seçim otobüsüyle tur atarak vatandaşları selamladı.