Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Eskişehir'de Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen "Cumhuriyet Yürüyüşü"ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından "Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenlendi. 

Vakıf üylerinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinin de katıldığı yürüyüş Arifiye Mahallesi Hamamyolu Caddesi'nde başladı.

MHP Eskişehir İl Başkanı Oğuz Sever, milletvekili adayları Metin Nurullah Sazak, Şenel Altun, Ahmet Muhammed Hızlan, Kezban Akkaya, Timur Faruk Yatmaz, Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan'ın da katıldığı yürüyüşte Türk bayrakları taşıyan grup, slogan atarak mehter takımı eşliğinde İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'ndaki Ülkü Ocakları binasına yürüdü.

Ülkü Ocakları Başkanı Şahan, burada yaptığı konuşmada, Türk milleti olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. yıl dönümünü milletçe yad ve idrak ettiklerini belirterek, Cumhuriyetin istiklali uğruna fedakarca çırpınan millet ruhunun görkemli bir mükafatı, milli iradenin muhteşem eseri olduğunu kaydetti. 

Etkinlik, havai fişek gösterisi ve mehteran takımının konserinin ardından sona erdi.