Cumhuriyet Bayramı'nı su altında kutladı

Cumhuriyet Bayramı'nı su altında kutladı
Cumhuriyet Bayramı'nı su altında kutladı
- Başbakan Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı ve AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Prof. Dr. Emine Nur Günay, eşiyle birlikte dalış yaptığı Sakarya Nehri'nin kaynağında su altında Türk bayrağı açarak, Cumhuriyetin kuruluşunun 92'nci yıl dönümünü kutladı - Prof. Dr. Günay: "Cumhuriyet Bayramı'nda benim için unutulmaz bir anı oldu. Su altında bayrağımızı açtık, çok mutluyum"

ESKİŞEHİR (AA) - SİNAN BALCIKOCA - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı ve AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Prof. Dr. Emine Nur Günay, eşiyle birlikte dalış yaptığı Sakarya Nehri'nin kaynağında su altında Türk bayrağı açarak, Cumhuriyetin 92'nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Eşi Gökhan Günay ile Sakarya Nehri'nin doğduğu Çifteler ilçesine gelen Günay, dalış öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik etti. 

Cumhuriyetin kolay kazanılmadığını vurgulayan Emine Nur Günay, "İnşallah biz de gelecek nesillere Cumhuriyetimizi teslim aldığımız gibi devredeceğiz. Ülkemizi daha da ileriye götüreceğiz" dedi.

Bugün Eskişehir'in ilçelerini gezdiğini belirten Günay, "Mihalıççık'ta Cumhuriyet Bayramı törenlerine katıldık. Oradan Çifteler'e geçtik. Çifteler'e gelince de Sakaryabaşı'nı ziyaret etmeden olmaz. 'Sakaryabaşı' deyince dalış hakkında bilgiler verildi. Biz de denemek istedik. Çünkü, eşim ve çocuklarımla beraber zaman zaman dalış yaparız. Gelmişken dalış yapmak istedik. Burada muhteşem bir su var. Her şey tamamen doğal gelişti" diye konuştu. 

- "Su altında bayrağımızı açtık, çok mutluyum"

Daha sonra eşiyle dalış yapan Prof. Dr. Günay, dalış eğitmeni Ömer Faruk Özen eşliğinde bir süre su altında kaldı.

Burada Cumhuriyetin kuruluşunun 92'nci yıl dönümü dolayısıyla eşiyle birlikte Türk bayrağı açan Günay, yüzeye çıktıktan sonra herkese dalmayı tavsiye etti.

Emine Nur Günay, su altının muhteşem olduğunu dile getirerek, "Cumhuriyet Bayramı'nda benim için unutulmaz bir anı oldu. Su altında bayrağımızı açtık, çok mutluyum. Daha önce farklı yerlerde dalış yapmıştık ama burası da muhteşemmiş. Çok güzel balık türleri var. Onları gördük, gerçekten muhteşem" ifadesini kullandı.

Sakarya Nehri'nin doğduğu yerde bulunmaktan da ayrıca mutlu olduğunu anlatan Günay, "Sakarya Nehri'nin doğuşu, demokrasinin doğuşu ve inşallah bizim de 1 Kasım itibariyle ikinci atılım döneminin başlangıcı olacak" değerlendirmesinde bulundu.