"Dede" Eskişehirspor'a yardımcı antrenör oldu

"Dede" Eskişehirspor'a yardımcı antrenör oldu
"Dede" Eskişehirspor'a yardımcı antrenör oldu
- Futbol kariyerine geçen sezon Eskişehirspor'da son veren Brezilyalı Dede, takımda yardımcı antrenörlük görevine getirildi

ESKİŞEHİR (AA) - Profesyonel futbol kariyerine geçen sezon Eskişehirspor'da son veren Brezilyalı Dede, siyah-kırmızılı takımda yardımcı antrenörlük görevine getirildi. 

Dede, kulübün  resmi internet televizyonu "esestvonline.com"a yaptığı açıklamada, Almanya 'nın Bundesligi takımlardan Borussia Dortmund'dan 2011-2012 sezonunda Eskişehirspor'a transfer olduğunu hatırlatarak, o dönemde de Eskişehirspor'un başında bulunan teknik direktör Michael Skibbe'nin isteğiyle takıma katıldığını söyledi.

 Skibbe ve kulüp başkanı Mesut Hoşcan'ın talebi doğrultusunda bu kez yardımcı antrenör olduğunu anlatan Dede, "Başkanıma teşekkür ediyorum. Eskişehirspor'da bulunmaktan ve taraftarla yeniden bir araya gelmekten mutluyum. Takım arkadaşlarımla bir araya geliyorum. Şimdi teknik ekiple görev yapacağım. Eskişehirspor'da başarılı olabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" diye konuştu.