Demiryolunda ilaçlama yapılacak

Demiryolunda ilaçlama yapılacak
Demiryolunda ilaçlama yapılacak
ESKİŞEHİR (AA) - Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Yerköy, Kayseri, Niğde, Ulukışla, Irmak demiryolu...

ESKİŞEHİR (AA) - Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Eskişehir, Ankara , Kırıkkale, Yerköy, Kayseri, Niğde, Ulukışla, Irmak demiryolu hattında ilaçlama çalışması yapacak.

Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada, özel ilaçlama treniyle ve uzman personeller gözetiminde balast temizliğini korumak, çeken ve çekilen demiryolu araçlarına menfi yönde etki eden ve kendiliğinden yetişen otlara karşı kimyasal ot ilaçlaması yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kimyasal ot ilaçlamasında kullanılacak süspansiyon çevredeki insan ve hayvan sağlığı açısından zararlı olmaması için Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğünce alınması gereken tüm tedbirler alınmasına rağmen, ilaçlamayı müteakip demiryolu hattının 10 metre yakınında bir hafta süreyle hayvan otlatılmaması ve ot hasadı yapılmaması gerekmektedir. Bu nedenle 9 Nisan'da Ankara-Eskişehir demiryolu hattında ilaçlama yapılacaktır. Rüzgar ve yağış şartlarına göre bu tarihlerde sarkmalar olabilecektir. Bu sebeple ilaçlamanın başlayacağı 9 Nisan'dan itibaren 30 Nisan'a kadar demiryolu hattının 10 metre yakınına yaklaşılmamasının can ve mal emniyeti bakımından tehlikeli olacağı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü'nün yazıları ile bildirilmiştir."

 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Rüzgar

  ,

  kimyasal

  ,

  Karşı