Dernek lokallerinde kumar denetimleri

Dernek lokallerinde kumar denetimleri
Dernek lokallerinde kumar denetimleri
- Eskişehir'de, son bir ayda polis ekipleri tarafından çeşitli isimlerle kurulan dernek lokallerinde gerçekleştirilen denetim ve kontrollerde kumar oynadıkları iddia edilen 310 kişi hakkında yasal işlem yapıldı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, son bir ayda polis ekipleri tarafından çeşitli isimlerle kurulan dernek lokallerinde gerçekleştirilen denetim ve kontrollerde kumar oynadıkları iddia edilen 310 kişi hakkında yasal işlem yapıldı. 

Alınan bilgiye, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kentte hemşehri, tarım ve hayvancılık, öğrenci ve spor alanında faaliyet gösteren bazı dernek lokallerinde ''tombala'' adı altında kumar oynatıldığını tespit etti.

Son bir ay içerisinde kent merkezinde faaliyet gösteren 5 dernek binasındaki lokallere düzenlenen operasyonda kumar oynadıkları belirlenen 300 kişi ile bu kişilere yer temin ettikleri belirlenen 10 kişi yakalandı.

Söz konusu kişilerden kumar oynayanlara 208 lira para cezası verilirken, lokal sorumluları hakkında ise, "kumar oynamak, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama" suçlarından yasal işlem yapıldı.