Doç. Dr. Ak'a, Hindistan'dan ödül

Doç. Dr. Ak'a, Hindistan'dan ödül
Doç. Dr. Ak'a, Hindistan'dan ödül
ESKİŞEHİR (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Ak,...

ESKİŞEHİR (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Ak, Hindistan 'da "Uluslararası En İyi Araştırma" ödülünü aldı.

Doç. Dr. Ak, Hindistan'ın en önemli üniversitelerinden Patel Group of Institutions'ın (Devi Ahilya Universitesi) Indore eyaletinde gerçekleştirdiği "Invitation for International Conference of Patel Group of Institutions (ITESM-2015)" başlıklı uluslararası konferansa katıldı.

Ak, Türkiye 'yi temsilen katılan uluslararası vergilendirme alanındaki "Evaluation of the Effects of Globalization on the Taxes for Income from International Financial Investment in Turkey in Terms of the OECD Model (Taxation on Dividends)" konulu çalışmasıyla 123 çalışma arasında "Uluslararası En İyi Araştırma" ödülüne layık görüldü.

 

Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güzel dostluklar ve bağlantılar kurduğu  bilim insanları, devlet yetkilileri ve öğrenciler başta olmak üzere Hindistan'ın farklı kesimlerden yoğun ilgi gördüğünü belirterek, Hindistan'da Türkiye'yi temsil etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Doç. Dr. Ak, daha önce de misafir öğretim üyesi olarak görevli olduğu The University of Kansas'ta, merkezi California'da bulunan PHI Beta Delta Honor Society tarafından "Uluslararası Bilim Adamı Onur Madalyası"na layık görülmüştü.