Down sendromlu Feyza babasının mezuniyet sevincini paylaştı

Down sendromlu Feyza babasının mezuniyet sevincini paylaştı
Down sendromlu Feyza babasının mezuniyet sevincini paylaştı
- ESOGÜ Optisyenlik Programı'nı birinci bitiren Ayhan İnal'ın down sendromlu kızı Hatice Feyza, babasının mezuniyet heyecanını yaşadı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreninde, Optisyenlik Programı'nı birinci bitiren Ayhan İnal'ın down sendromlu kızı Hatice Feyza, babasının mezuniyet heyecanını yaşadı.

ESOGÜ  Spor Salonu'nda düzenlenen mezuniyet törende, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Optisyenlik Programı birincisi Ayhan İnal'a mezuniyet belgesini ve birincilik plaketini verdi.

Bu sırada İnal'ın yanında bulunan down sendromlu kızı 7 yaşındaki Hatice Feyza, babasının mutluluğuna ortak oldu.

Ayhan İnal yaptığı konuşmada, sevgiyle ve sabırla çalışarak olumsuzlukların aşılabildiğini dile getirdi.

 İnal, heyecanlı olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti.

"Karşınıza bir öğrenci , bir öğretmen ve bir baba olarak çıkmaktayım. Beni buralara getiren şu anda aramızda olan 7 yaşındaki down sendromlu kızımdır. Ben Optisyenlik Programı'nı bitirerek onun insanlarla iç içe ve iletişim halinde olacağı bir optik mağazası açmaya karar verdim. Okurken elbette zorluklar çektim. Buradan değerli anne, babalara ve sevgili öğrenci arkadaşlarıma sesleniyorum. Hayatta karşımıza çıkan zorluklar karşısında pes etmeyelim, hayata küsmeyelim."


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Öğrenci

  ,

  Öğretmen

  ,

  iletişim