Dünya Gönüllüler Günü

Dünya Gönüllüler Günü
Dünya Gönüllüler Günü
- Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Girgin: "Türk Kızılayı, iyilik eli ile ülkemizde ve dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyacı olan muhtaç insanların yardımına koşuyor"

ESKİŞEHİR (AA) - Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla, açıklama yaptı.

Girgin, Yenibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir kafede düzenlediği basın toplantısında, Türk Kızılay'ı gönüllülerinin ve gönüllülerin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü'nü kutladı.

Türk Kızılayı'nın önemine değinen Girgin, şöyle konuştu:

"Türk Kızılayı'nın, Türkiye'nin köklü sivil toplum kuruluşudur. Muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek ve tüm toplumu gönüllülük faaliyetleri konusunda duyarlı hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Türk Kızılayı, iyilik eli ile ülkemizde ve dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyacı olan muhtaç insanların yardımına koşuyor. Bize tüm enerjileriyle destek veren ve Türk Kızılayı'nın gücüne güç katan gönüllülerimize teşekkür ederim. Işığında yürüdüğümüz bu kutsal yolda, her geçen gün artan gönüllü sayısıyla büyümesi dileğiyle 5 Aralık Dünya Gönüllüler gününü kutlarım."