Dünya Ormancılık Günü

Dünya Ormancılık Günü
Dünya Ormancılık Günü
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Türk Dünyası Kültür Başkenti Hatıra Ormanı'na 12 bin fidan dikildi.Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Türk Dünyası Kültür Başkenti Hatıra Ormanı'na 12 bin fidan dikildi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna , Türk Dünyası Kültür Başkenti Hatıra Ormanı'ndaki fidan dikim töreninde yaptığı açıklamada, fidan dikim etkinliğinin "Gönül Elçileri" projesi kapsamında gerçekleştirildiğini ifade etti. 

Dikilen fidanların Eskişehir'e temiz bir nefes aldıracağını belirten Tuna, "21 Mart itibariyle kutlanan Orman haftasının da ruhuna uygun olan bu etkinlikle gelecek kuşaklara temiz bir dünya bırakmanın, hepimizin insanlık borcu ve sorumluluğu olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Bu anlamlı günün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş ise Eskişehir'de 360 bin hektar ormanlık alanın olduğuna değinerek, "Her yıl ortama 60 bin dekar yeni ağaçlandırma yapmaktayız. Tamamlama ve bakım çalışmaları ile birlikte yılda ortama 4 milyon fidan dikmekteyiz" dedi.