Eğitim-Bir-Sen'den kitap okuma yarışmasına destek

Eğitim-Bir-Sen'den kitap okuma yarışmasına destek
Eğitim-Bir-Sen'den kitap okuma yarışmasına destek
ESKİŞEHİR (AA) - Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün...

ESKİŞEHİR (AA) - Eğitimciler Birliği Sendikası ( Eğitim -Bir-Sen) Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları" kapsamında gerçekleştirdiği ödüllü kitap okuma yarışmasına destek vereceklerini bildirdi.

Karaman, Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yusuf Çiftçi ile sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, yarışmada bu yıl İsmail Lütfü Çakan ve Mehmet Solmaz'ın "Kur'an-ı Kerim'e göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi" adlı kitabın yarışma konusu olarak seçildiğini söyledi. 

Kulübün düzenlediği yarışma ile iyi yetişmiş, inançlı bir nesil için adım attığını anlatan Karaman, şöyle konuştu:

"İdeal bir insan olarak son peygamberi Hazreti Muhammed'i tanıtmak üzere bir yarışma düzenledi. Biz hem bu yarışmayı tanıtmak hem de desteğimizi ifade etmek için birlikteyiz. İnsanlarımızda eksik olarak gördüğümüz, paylaşmak, yardım severlik gibi unuttuğumuz değerlerin tekrar kazandırılması, gençlerimizin inancını, tarihini daha iyi bilmesi ve son yıllarda coğrafyamızda en çok ihtiyacını duyduğumuz birlik ve beraberliğin duygusal anlamda yeniden tesiri için bu yarışmayı önemsiyor ve destekliyoruz."