Emekliye ayrılan müftü Ersoy'a veda yemeği

Emekliye ayrılan müftü Ersoy'a veda yemeği
Emekliye ayrılan müftü Ersoy'a veda yemeği
ESKİŞEHİR (AA) - Yaş haddinden emekliye ayrılan İl Müftüsü Niyazi Ersoy için veda yemeği düzenlendi.Yemekte konuşan Vali Güngör Azim Tuna, Ersoy'un...

ESKİŞEHİR (AA) - Yaş haddinden emekliye ayrılan İl Müftüsü Niyazi Ersoy için veda yemeği düzenlendi.

Yemekte konuşan Vali Güngör Azim Tuna, Ersoy'un Eskişehir'den güzel hatıralar ve dostluklarla ayrılacağını bildirdi.

Yaklaşık 2 yıldır Ersoy ile çalıştıklarını anlatan Tuna, "Birlikte çalıştığımız süre içerisinde aktif görev anlayışıyla, çalışma disipliniyle bizlerde olumlu izlenimler bıraktı. İnşallah bundan sonraki hayatında Allah kendisine huzurlu bir hayat versin. Kendilerini Eskişehir'den hayırlısıyla uğurluyoruz. İlimize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine tekrar teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Müftü Ersoy ise Eskişehir'de görev yaptığı süre içerisinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyumlu şekilde çalıştığını belirterek, "İdarecilik görevimi en son görev yaptığım Eskişehir'de bitiriyorum. 4.5 yıllık görev süresi içinde Eskişehir'deki kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm halinde özellikle din hizmeti vermeye çalıştım. Tabi ki yaptığımız iyi hizmet ilimizdeki idarecilerimizin beraber çalışmasından kaynaklanan bir sonuçtur" diye konuştu.

Emeklilik hayatını memleketi olan Burdur'un Bucak ilçesinde sürdüreceğini anlatan Ersoy, kendi üzerinde olan hakkını herkese helal ettiğini, Eskişehir'i hiçbir zaman unutmayacağını vurguladı.

Programa, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü, Şakir Erden, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin,  İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, kamu kurum amirleri ve birlikte görev yaptığı mesai arkadaşları katıldı.