"En iyi dostu" uyuşturucu değil, köpeği oldu

"En iyi dostu" uyuşturucu değil, köpeği oldu
"En iyi dostu" uyuşturucu değil, köpeği oldu
- Eskişehir'de sentetik uyuşturucu kullandığı için hakkında işlem yapılan genç, polis ekiplerinin hediye ettiği köpekle adeta yeni bir hayata başladı

ESKİŞEHİR (AA) - EMRAH YAŞAR - Eskişehir'de sentetik uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılan bir kişi, polis ekiplerinin hediye ettiği köpekle adeta yeni bir hayata adım attı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, M.Ö. (23), bir süre önce Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro ekipleri tarafından sentetik uyuşturucu madde kullanmak suçlamasıyla gözaltına alındı. M.Ö, emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı.

Ekipler, bu olayın ardından M.Ö'nün babası E.Ö'yü evinde ziyaret etti. Aileye, M.Ö'nün uyuşturucu bağımlılığından kurtulması için Eskişehir Devlet Hastanesi'ndeki Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi'nde tedavi görmesi gerektiğini ifade eden ekipler, bu konuda onlara destek olabileceklerini belirtti.

Bunun üzerine M.Ö, hastanede tedavi altına alındı. Tedavisi olumlu sonuçlanan M.Ö, kendisine yardımcı olan polislere, taburcu edildikten sonra ziyarette bulundu. Babasının ekonomik durumu yetersiz olduğundan çok istediği köpeği alamadığını anlatan M.Ö'nün bu arzusuna kayıtsız kalmayan polisler, ona "Dogo Arjantin" cinsi bir köpek hediye etti.

M.Ö, yanlış arkadaş seçimi nedeniyle zor günler geçirdiğini söyledi. Narkotik Büro ekiplerinin desteğiyle yeni bir hayata "merhaba" dediğini dile getiren M.Ö, "Artık kötü bir çevrem yok. Beni bu uyuşturucu batağına sürükleyen arkadaşlarım artık yok. Günlerimin büyük bir kısmını polis ağabeylerim tarafından hediye edilen köpeğimle geçiriyorum. Babam işsiz olduğu için maddi sıkıntılar yaşıyoruz ancak çok şükür günlük işlere gidip aile ekonomisine destek oluyorum. Bütün bunları bana güvenen ailem ve polisler tarafından başardım. İnsanın hayatında bir dönüm noktası oluyormuş. Benim dönüm noktam bu yaşadığım olay oldu. Ailem ve beni seven herkes artık mutlu" diye konuştu.