Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
-Vali Tuna: "Engellilerimizin toplum içinde yer almalarını sağlamalıyız"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Yardımcısı Ali Çetin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın ve kentte faaliyet gösteren engelli derneklerinin başkanları, Vali Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tuna, engelli vatandaşların sosyal hayatta karşılaştıkları sorunların çözümlenmesi için devlet olarak her zaman ellerinden geleni yapmak istediklerini söyledi. 

Engelli ailelerin geleceğe daha güvenle bakmalarını ve biraz olsun üzerilerindeki yükün azalmasını sağlamak için çalışma yapmak istediklerini kaydeden Tuna,  "Bütün engelli derneklerini bir araya getirecek güzel bir yerleşke alanını oluşturmayı canı gönülden istiyoruz. Devlet olmanın gereği olarak biz elimizdeki imkanları sizler için seferber etmeye hazırız" diye konuştu.

Eskişehir'in bu bakımdan çok duyarlı bir il olduğunu belirten Tuna, engelli vatandaşların her zaman toplumsal faaliyetlerin içinde yer almalarını istedi.

Sorunlara kalıcı çözümler üretmenin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Tuna, " Toplum olarak unutmamalıyız ki, hepimiz bir engelli adayıyız. Engellilerimizin toplum içinde yer almalarına zemin hazırlamak bizlerin görevidir" şeklinde konuştu. 

Engelliler Haftasının iyi geçmesi dileyen Tuna, mümkün olduğu kadar hafta boyunca yapılacak olan etkinliklere katılacağını sözlerine ekledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sultan Murat Aydın ise, hafta boyunca ilimizde yapılacak etkinliklerle ilgili Vali Tuna'ya bilgi verdi.