Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Eskişehir'de hafta kapsamında "Birlikte Yaşam Festivali" gerçekleştirildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Engelliler Haftası dolayısıyla klasik arabalar eşliğinde,  engelli hakları ve toplumsal farkındalığın artırılması amacı ile "Birlikte Yaşam Festivali" düzenlendi.

Eskişehir Valiliği önünde gerçekleştirilen etkinlikte, Kanserle Yaşam Derneği ve Eskişehir Engelsiz Yaşam Platformu (ESENYAP) başta olmak üzere 18 dernek bir araya geldi.

Festivale ilişkin bilgi veren Kanserle Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ Ulucan, klasik etkinliklerin dışına çıkarak, halkın daha çok katılımının sağlanacağı, keyifli vakit geçirebileceği ve bilgilendirilebileceği bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Otomobil, motosiklet ve bisiklet kulüplerinin katkıları ile festival düzenleme kararı aldıklarını belirten Ulucan, "Engelliler Haftası'nın son gününü eğlenceli bir şekilde geçirmek istedik. Burada yaklaşık 60 klasik araç bir araya geldi. Yarında etkinliklerimiz sürecek ve farklı araçlarda burada sergilenecek. Etkinlik kapsamında insanlara 1940 yılında üretilen araçları da görebilme imkanı sağladık. Bazıları bura da sergilenen araçları hiç görmediğini söylüyor" dedi.

Yarında devam edecek etkinlikler kapsamında Bando Es Es grubu, bisiklet gösterisi ve  konser verilecek.


  ETİKETLER:

  Yaşam

  ,

  klasik

  ,

  Konser

  ,

  engelli

  ,

  yönetim