"Es-Es"in yeni stadında sona doğru

"Es-Es"in yeni stadında sona doğru
"Es-Es"in yeni stadında sona doğru
- TOKİ tarafından inşasına devam edilen 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun çatı kaplamaları yapılıyor - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aksoy: - "Bu statta, 50'nci yılını kutlayan 'Anadolu efsanesi' Eskişehirspor maçlarını oynayacak"

ESKİŞEHİR (AA) - DENİZ AÇIK - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Eskişehir'de yapımına devam edilen 33 bin seyirci kapasiteli stadyum inşaatında sona yaklaşıldı.

Temeli, dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından 2013 yılında atılan, 166 bin metrekare alanda Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) kriterlerine uygun inşa edilen statta, çatı kaplamaları yerleştirilmeye başlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye 'de stadyum, spor salonları ve havuz hamlesi başlattığını vurguladı.

Eskişehir'de 2012 yılında ihalesi yapılan, mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğüne ait stattaki çalışmaların sürdüğünü anlatan Aksoy, şöyle konuştu:

"Bu statta, 50'nci yılını kutlayan 'Anadolu efsanesi' Eskişehirspor maçlarını oynayacak. Yeni stadyumumuz, 33 bin kişilik kapasiteye sahip. 54 locası var. Engelli giriş ve çıkışları UEFA standartlarına uygun, güzel bir stadyum yapılıyor. Yapımı bitmek üzere. Çatıdaki profilleri bitecek. Daha sonra zemindeki vinçler çekilip çimlendirme başlayacak, ardından da çevre düzenlemesi yapılacak."

 

- "Milli maçlara ev sahipliği yapmaya talibiz"

 

Eskişehir'in ulaşım anlamında önemli avantajlara sahip olduğunu dile getiren Aksoy, milli maçlara talip olduklarını ifade etti. 

Ankara , İstanbul ve Konya'dan Eskişehir'e Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile ulaşılabildiğini hatırlatan Aksoy, "Kara yoluyla ulaşımın en kolay illerinden birisiyiz. Bu özelliğiyle bir futbol kenti de olan Eskişehir'de stadımızın tamamlanmasıyla Konya'daki gibi A Milli Futbol Takımı'nın maçlarına ev sahipliği yapmaya talibiz" diye konuştu.