ESGİAD Başkanı Zengin:

ESGİAD Başkanı Zengin:
ESGİAD Başkanı Zengin:
- "Bacasız sanayi olan turizmin gelişmesi için Eskişehir ihtiyaç duyulan potansiyele sahiptir"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) Başkanı Serkan Can Zengin , bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmin gelişmesi için Eskişehir'in ihtiyaç duyulan potansiyele sahip olduğunu bildirdi.

ESGİAD'tan yapılan açıklamaya göre, Skal International Eskişehir Kulübü'nün şubat ayı toplantısına katılan Zengin, burada yaptığı konuşmada, Eskişehir'e gelen turistlerin kente bıraktığı gelirlerin artırılabilmesi için projelerin geliştirilmesi gerektiğini anlattı.

Eskişehir'in güçlü bir ekonomiye sahip olabilmesi için sadece sanayi ve ticaretin yetmeyeceğini belirten  Başkan Zengin, şunları kaydetti:

"Bacasız sanayi olan turizmin gelişmesi için Eskişehir ihtiyaç duyulan potansiyele sahiptir. Ancak bu potansiyelin yeterince kullanıldığını söylemek mümkün değildir. Eskişehir'in, turizm gelirlerinde hak ettiği payı alabilmesi için yapılması gereken çok şey, alınması gereken çok yol vardır. Her şeyden önce şehre kalıcı bir şeyler bırakmak gerekir. ESGİAD olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya, Skal ile ortak projelerde yer almaya hazırız. El ele vererek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir konu yoktur."

Toplantının ardından Skal yetkilileri, Zengin'e teşekkür plaketi takdim etti.


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Zengin

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  başkan

  ,

  genç