Eski milli kaleci Sinan Alağaç mezarı başında anıldı

Eski milli kaleci Sinan Alağaç mezarı başında anıldı
Eski milli kaleci Sinan Alağaç mezarı başında anıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor'un ve milli takımın eski kalecilerinden Sinan Alağaç, vefatının 30'uncu yılında mezarı başında anıldı.Türkiye Futbol...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor'un ve milli takımın eski kalecilerinden Sinan Alağaç, vefatının 30'uncu yılında mezarı başında anıldı.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Tepebaşı Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte, Alağaç'ın Esentepe Mezarlığı'ndaki kabri başında dua edildi. Daha sonra katılımcılara helva ikramında bulunuldu.

Anma törenine, Alağaç'ın ailesi ve eski takım arkadaşlarının yanı sıra TÜFAD Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirspor'un yönetim kurulu üyeleri, altyapı oyuncuları ve kulüp personeli, eski takım arkadaşları, Sinan Alağaç Ortaokulundan bir grup öğrenci katıldı.

Spor yaşamına atletizmle başlayan ve Anadolu Üniversitesinde maden mühendisliği eğitimini tamamlayan Alağaç, başarılı performansıyla milli takıma kadar yükselmişti. Alağaç, 25 yaşında Eskişehirspor'un Abant'taki kampında geçirdiği kalp krizi sonucu 24 Kasım 1985'te vefat etmişti.