Eski milli kaleci Sinan Alağaç mezarı başında anıldı

Eski milli kaleci Sinan Alağaç mezarı başında anıldı
Eski milli kaleci Sinan Alağaç mezarı başında anıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor'un ve milli takımın eski kalecilerinden Sinan Alağaç, vefatının 30'uncu yılında mezarı başında anıldı.Tepebaşı...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor'un ve milli takımın eski kalecilerinden Sinan Alağaç, vefatının 30'uncu yılında mezarı başında anıldı.

Tepebaşı Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Tepebaşı Belediyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen anmaya Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş, Sinan'ın ailesi, arkadaşları, Eskişehirspor Kulübü yöneticiler, altyapı sporcuları, Sinan Alağaç İlkokulu öğrencileri, taraftarlar ve sevenleri katıldı.

TÜFAD Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehirspor'un eski futbolcularından Hüdai Doğu, "Kaleci Sinan'ın 30'uncu ölüm yıldönümünde kabri başında tekrar toplanmış bulunuyoruz. Bugün bir acımız daha var, abimiz milli futbolcumuz Burhan Tözer abimizi de kaybettik. Üzüntümüz sonsuzdur. Ne tesadüftür ki burada yatan kalecimiz de aynı günde vefat etmişlerdir. Rahmetli Kaleci Sinan Sporculuğu ve kişiliği ile örnek alınacak bir insandı, adam gibi adamdı" dedi.

Spor yaşamına atletizm ile başlayan ve Anadolu Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesi'nde öğrenimini tamamlayan Sinan Alağaç, başarılı performansıyla milli takıma kadar yükselmişti. Sinan Alağaç henüz 25 yaşında Eskişehirspor'un Abant'taki kampında kalp krizi sonucu 24 Kasım 1985 tarihinde vefat etmişti.