Eskişehi'den kısa kısa

Eskişehi'den kısa kısa
Eskişehi'den kısa kısa
- ESOGÜ'de pilav günü etkinliği

ESKİŞEHİR (AA) -Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği tarafından pilav günü etkinliği düzenlendi.

ESOGÜ tarafından yapılan açıklamada, programın kurum çalışanları arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlendiği belirtildi.

Hastane ve üniversite yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte kurum personelinin ESOGÜ Cumhuriyet Parkı havuz başında orucu geçen iş gününü keyifli bir biçimde tamamladığı kaydedildi.

 

- "Diriliş, Direniş, Kurtuluş Metristepe'den Kocatepe'ye" yürüyüşü

Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen "Diriliş, Direniş, Kurtuluş Metristepe'den Kocatepe'ye" yürüyüşünün başlangıcı yoğun bir katılımla Ankara 1. Meclis önünde verildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, beraberindeki ekip ile birlikte Anıtkabir ziyaret ettiği bildirildi.

Gönüllü arama kurtarma ekipleri, akademisyenler, doğa yürüyüşçüleri ve sivil gönüllülerinde katıldığı ziyarette Mustafa Kemal Atatürk 'ün mozolesine çelenk koyan Başkan Kurt, anı defterine duygularını yazdığı kaydedildi.

 

- Kosova ile Eskişehir'in işbirliği gelişecek

Kosova Prizren Belediyesi Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş, karşılıklı ticareti görüşmek üzere Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi.

ETO'dan yapılan açıklamada,  Türkiye 'nin Kosova'da çok fazla yatırımı bulunduğuna dikkat çeken Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, karşılıklı ticaretin daha çok geliştirilmesi için gayret gösterdiklerini belirtti.

 ETO'nun bu bağlamda 30 Eylül-3 Ekim 2015 tarihleri arasında Kosova'da düzenlenecek olan 2. Prizren İş Forumu'na katılacağını belirten ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehirli tüccar ve sanayicilerin Kosova iş dünyası ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacağını kaydetti.