Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçiminine doğru

Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçiminine doğru
Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçiminine doğru
- Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkan Vekili Bilge, adaylığını açıkladı

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye  Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkan Vekili Kaya Bilge, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna (EASKF) başkan adaylığını açıkladı.

 Atletizm İl Temsilcisi de olan Bilgi, bir kafede düzenlediği basın toplantısında, ömrünün 40 yılını spora adamış bir kişi olduğunu söyledi.

Eskişehir'de son yıllarda kulüplerin mücadelelerinde yeterli desteği bulamadığını belirten Bilge, "Özellikle kulüplerimizin de içinde bulunacağı bizzat destek verebilecekleri projelerin yapılamaması ,hayata geçirilememesi spor kulüplerimizin çok ciddi miktarda sıkıntı yaşamasına, maddi olanaksızlıklardan dolayı mağduriyet içerisinde  çalışmalarını sürdürmeye devam ettikleri gerçeğini  görmekteyiz. Bu sebeple İlimizde EASKF Başkanlığına aday oldum" dedi.

Bilge, kulüplerin ihtiyaçlarını bildiğini ve geleceğe dair çalışmalarını yaptığını aktararak, şöyle konuştu:

"Seçildiğimiz takdirde hayata geçireceğimiz projelerle bu güne kadar bu işi hiç bir menfaat gözetmeksizin koltuk sevdası için değil, gençlik sevdası ve hizmet sevdası için bu kutsal  görevde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Göreve geldiğimiz takdirde 11 ana maddeden oluşan projeleri hayata geçireceğiz. Modern EASKF hizmet evi yapacağız. EASKF sağlık merkezi yapacağız. Kulüplerimizin alt yapısının oluşturulması için çalışacağız. Kulüplerin sıkıntı çekmemesi için bir midibüs  alacağız. Üye kulüplerimize kaynak sağlayacağız. Teşvik amaçlı her yıl EASKF Spor Enleri Ödül Töreni düzenleyeceğiz. Bir hatıra ormanı oluşturacağız. EASKF maç ücretlerini kulüplere dağıtacağız. Başarılı sporculara gıda ve burs yardımı yapılması sağlanacak. EASKF futbol yaz okulu açılacak."

Tesisleşme önem vereceklerini aktaran Bilge, sağlık ve alt yapı oluşumunun en büyük hamleleri olacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Türkiye

  ,

  Aday

  ,

  spor

  ,

  Modern

  ,

  gıda

  ,

  ödül

  ,

  fitness

  ,

  başkan

  ,

  kaynak

  ,

  maç

  ,

  hizmet