Eskişehir Basket, üst sıralarda kalıcı olmak istiyor

Eskişehir Basket, üst sıralarda kalıcı olmak istiyor
Eskişehir Basket, üst sıralarda kalıcı olmak istiyor
- Genel menajer Taşpınar: "Ligdeki 6 maçta 4 galibiyet elde ettik. Kayseri'de bu galibiyetlere bir yenisini daha eklersek, üst sıralarda kalmaya devam edeceğiz"

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Eskişehir Basket'in genel menajeri Ege Taşpınar, ligdeki 6 maçta 4 galibiyet elde ettiklerini belirterek, Kayseri'de yarın yapacakları Mondi Melikşah Üniversitesi maçında alacakların galibiyetle üst sıralarda kalmaya devam etmek istediklerini söyledi. 

Taşpınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligin 7. haftasında yarın Kayseri'de Mondi Melikşah Üniversitesi ile karşılaşacaklarını hatırlatarak, iki takım için de zorlu bir maç olacağını vurguladı.

Mondi Melikşah Üniversitesi'nin ligin en iyi takımlarından biri olduğunu anlatan Taşpınar, şöyle konuştu:

"Oyuncuları bu ligde defalarca kez forma giymiş tecrübeli isimler. Sonuçta deplasmanda oynayacağız. Rakibimiz, ev sahibi olmanın avantajını kullanmak isteyecek. Takım kimyamız her geçen gün oturuyor, oyuncularımız birbirine alışıyor. Oynadığımız son 3 maçı da kazandık. Hepsi bizim için ayrı bir eşikti. Bu adımları birer birer çıktık. Bunu şimdi bir deplasman galibiyetiyle daha süslemek istiyoruz. Bu maç için sert ve disiplini yüksek bir savunma yapmamız gerekiyor. Konsantrasyonumuzu hep en üst seviyede tutup, kader anlarında soğukkanlı olmalıyız. Şu anda ligde 6. sırada bulunuyoruz. Ligdeki 6 maçta 4 galibiyet elde ettik. Kayseri'de bu galibiyetlere bir yenisini daha eklersek, üst sıralarda kalmaya devam edeceğiz."