Eskişehir Basket'in Amerikalıları Türkiye'de mutlu

Eskişehir Basket'in Amerikalıları Türkiye'de mutlu
Eskişehir Basket'in Amerikalıları Türkiye'de mutlu
- Forvet Moses: "Ailemle böyle bir ülkede yaşadığım için çok mutluyum. Kent, ailem için çok uygun. Çarşıda ve alışveriş merkezlerinde rahatlıkla hareket edebiliyoruz" - Oyun kurucu Goldwire: "Eskişehir Basket'te mutluyum. Buradaki hedefimiz ligi ilk 8 içinde bitirip play-off'a kalmak. Ondan sonra önümüz açık olacaktır"

ESKİŞEHİR (AA) - DENİZ AÇIK - Türkiye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Eskişehir Basket'in ABD 'li oyuncuları Marshall Obrian Moses ve Leemire Goldwire, Türkiye'de ve Eskişehir'de bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Forvet oyuncusu Moses, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Kyra ve kızları Amiyah ile 4 yıldır Türkiye'de yaşadıklarını belirterek, bu yıl taşındıkları Eskişehir'i çok beğendiklerini belirtti.

Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduğunu anlatan Moses, "Ailemle böyle bir ülkede yaşadığım için çok mutluyum. Kent, ailem için çok uygun. Çarşıda ve alışveriş merkezlerinde rahatlıkla hareket edebiliyoruz" dedi.

Moses, Eskişehir Basket'te hedeflerinin bulunduğunu ve öncelikle Basketbol Süper Ligi'ne yükselme yolunda play-off'a kalmak istediklerini dile getirdi.

- "Taraftarlarımız bizi asla yalnız bırakmasın"

Takım olarak hedeflerinin peşinde olduklarını vurgulayan Moses, "Taraftarımızın bizi desteklemesi gerekiyor. büyük maçlar kazanacağız. Taraftarlarımız bizi asla yalnız bırakmasın" ifadelerini kullandı.

Moses, Azerbaycan A Milli Basketbol Takımı'nın formasını giydiğini hatırlattı.

Türkiye'de bulunduğu 4 yılda ay yıldızlı takımı da izleme imkanı bulduğunu aktaran Moses, "Türkiye, Avrupa 'daki en iyi basketbol ülkesi. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye A Milli Basketbol Takımı, Avrupa'daki her takımı yenebilecek güçte. Yetenekli ve değerli oyunculara sahip" diye konuştu.

Marshall Obrian Moses'in eşi Kyra Edwards da Türk insanının sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu ifade etti.

 

- "Hedefimiz ligi ilk 8 içinde bitirmek"

 

Oyun kurucu Goldwire ise kendisini çok fazla etkileyen Eskişehir'de bulunmaktan mutlu olduğunu anlattı.

Kentin eğlenceli ve yemek konusunda keyifli bir yer olduğunu dile getiren Goldwire, "Eskişehir Basket'te mutluyum. Buradaki hedefimiz ligi ilk 8 içinde bitirip play-off'a kalmak. Ondan sonra önümüz açık olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Goldwire, Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nın çok iyi ve yetenekli oyuncu kadrosuna sahip olduğunu değinerek, imkan verilmesi durumunda kendisinin de bu formayla mücadele edebileceğini sözlerine ekledi.