"Eskişehir Turizm Çalıştayı"

"Eskişehir Turizm Çalıştayı"
"Eskişehir Turizm Çalıştayı"
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, 14 Nisan'da yapılacak çalıştayda görüşülecek konular hakkında bilgi verdi.Günay,...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, 14 Nisan'da yapılacak çalıştayda görüşülecek konular hakkında bilgi verdi.

Günay, makamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çalıştayı düzenlemedeki ana hedeflerinin turizm konusunda yapılması gerekenlerle ilgili bir çalışma planı, harita oluşturmak olduğunu söyledi.

Çalıştayın iki amacının ise kentin yöneticilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve üniversite yöneticilerinin bir araya getirmek olduğunu anlatan Günay, katılanlarla turizm konusunda yapılması gerekenlerin konuşulacağını belirtti.

Toplantıya her kesim özellikle davet ettiklerini aktaran Günay, şunları kaydetti: 

"Eskişehir'de kent turizmi gelişti ama günü birlik gelişti. Bunu daha uzun sürelere yayarak sürdürülebilir, uzun süren turizm haline getirmek için kafa yoracağız. Bu anlamda attığımız adımlardan biri de alternatif turizm konularını belirleyerek, bu konuda ne yapmamız gerekir, bunun çalışmasını yapabiliriz. On iki alternatif turizm alanı belirledik. Bu alanlarda Eskişehir'de söz sahibi  kimler varsa bu gruplarda yer alacak ve iş yapma konusunda karar çıkmasını bekliyoruz." 


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  toplum

  ,

  ,

  sivil toplum

  ,

  sivil

  ,

  kent

  ,

  Birlik