Eskişehir Valiliği, EMITT Fuarı'nda stant açtı

Eskişehir Valiliği, EMITT Fuarı'nda stant açtı
Eskişehir Valiliği, EMITT Fuarı'nda stant açtı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği bu yıl 19'uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) stant açtı.Valilikten...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği bu yıl 19'uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) stant açtı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, standı gezen Vali Güngör Azim Tuna, Eskişehir'i en iyi şekilde tanıtarak gelecek yıllarda kentin turizm potansiyelini artırmayı amaçladıklarını bildirdi.

Çifteler İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan standı da gezen Vali Tuna, fotoğraf sanatçısı Erkan Balkın'ın Sakarya Nehri'ni anlatan fotoğrafları çok beğendiğini ifade etti.

Yaklaşık bir hafta sürecek fuarda, Eskişehirli cam sanatı ve lületaşı ustaları da canlı performans sergileyecek. Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından yayımlanan kitapların da yer aldığı stantta, Eskişehir ile ilgili birçok tanıtım broşürleri ziyaretçilere dağıtıldı.

Fuar programının ardından Vali Tuna,   Atatürk Havalimanı'nda ''Bir Nehrin Doğuşu Sakarya'' konulu fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. Eskişehirli fotoğraf sanatçısı Erkan Balkın tarafından hazırlanan sergide, yaklaşık 12 yıl önce çekilen ve Sakarya Nehri'ni anlatan kareler bulunuyor.

Açılışta konuşma yapan Vali Tuna, Sakarya Nehri'nin bu kadar arı, duru, pak bir nehir olduğunu bilmediğini belirterek, "Suyun altında neler varmış neler. Sakarya Nehri'ne dalmak isterim" ifadelerini kullandı.