Eskişehir Valisi Tuna:

Eskişehir Valisi Tuna:
Eskişehir Valisi Tuna:
- "Yaşlılarımıza karşı hak ettikleri saygı ve sevgiyi toplum olarak her zaman göstermemiz lazım"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, yaşlılara karşı hak ettikleri saygı ve sevgiyi toplum olarak her zaman gösterilmesi gerektiğini bildirdi.

Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, Mihalıççık ilçesinde bulunan Selami Vardar Yaşlılar Köşkü'ndeki huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Müdür Mehmet Erkal'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilendi.

Tuna, burada yaptığı konuşmada, yaşlıların hayatlarını sağlıklı, mutlu ve huzurlu geçirmeleri için tüm gayretin gösterilmesi gerektiğini belirterek, bu işe gönül veren personelin de şefkat ve merhamet duygusuyla görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiğini kaydetti.

Yaşlılara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Tuna, "Yaşlılarımıza karşı hak ettikleri saygı ve sevgiyi toplum olarak her zaman göstermemiz lazım. Toplumsal hayatın en değerli varlıkları olan yaşlılarımıza devletimiz zaten gerekli desteği veriyor. Fakat yaşlılarımıza sahip çıkmak sadece devletimiz değil toplum olarak da hepimizin görevidir" ifadesini kullandı.