Eskişehir Valisi Tuna:

Eskişehir Valisi Tuna:
Eskişehir Valisi Tuna:
- "Eskişehir'de raylı sistemlere yönelik çok güzel çalışmalar var"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, kentte raylı sistemlere yönelik çok güzel çalışmaların olduğunu bildirdi.

Vali Tuna, Raylı Sistemler Kümelenmesi Kalifiye İnsan Kaynağı İhtiyacının Karşılanması Projesi Bilgilendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Eskişehir sanayisinin geleceği için çok önemli bir konunun görüşüldüğünü söyledi.

Bir araya gelerek kararlı olmanın önemine dikkati çeken Vali Tuna, şu ifadeleri kullandı:

"Bu işte fazla bürokrasiye girmeden, bazı şeyleri zorlayarak ve kendimize uygun çözümleri burada deneyerek, biz, Eskişehir'de örnek bir model oluşturabiliriz diye düşünüyorum. Bunun olacağına canı gönülden inanıyorum. Valilik olarak biz bu projenin hep arkasında olacağız. Sanayiciler olarak yeter ki siz bize destek olun, mesleki eğitim gören öğrencilerimize kapılarınızı açın. Çocuklarımıza bir vasıf kazandırarak, Eskişehir sanayicisinin ihtiyacı olan elemanlar haline getirerek yetiştirelim."

Tuna, çocukların akademik hayatına devam etmeleri gerektiğini ancak herkesin istediği üniversiteyi kazanamadığını kaydetti.

Eskişehir sanayisinin günden güne büyüyüp, geliştiğini belirten Tuna, şunları bildirdi:

"Meslek okullarından mezun olan çocuklarımızın bir an önce iş sahibi olmalarını istiyoruz. Eskişehir'de raylı sistemlere yönelik çok güzel çalışmalar var. TÜLOMSAŞ gibi, Anadolu Üniversitesi gibi bu işin uzmanı iki kuruluşumuz var. Raylı Sistemler Kümelenmesinin çok başarılı çalışmaları var. Eskişehir'de sanayi alanında bir duayen olan Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir var. Eskişehir için bizim de kendisinden öğrendiğimiz çok şeyler oldu. Yaptırım noktasında işin en doğrusunu bilen çok kıymetli bir insan."

Toplantıda, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Avcı, "Milli Eğitimde Raylı Sistemlere Entegre Edilebilecek İnsan Kaynağını Geliştirme Projesi'' hakkında sunum yaptı.