Eskişehir Valisi Tuna, engelli sporcularla bir araya geldi

Eskişehir Valisi Tuna, engelli sporcularla bir araya geldi
Eskişehir Valisi Tuna, engelli sporcularla bir araya geldi
- Vali Tuna: "Türkiye artık eskisi gibi değil, engellilerimiz artık hayatın her alanında çok güzel işlere imza atıyorlar"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Gençlik ve Spor Kulübü Bedensel Engelli Yüzme Takımı sporcuları ve aileleriyle yemekte bir araya geldi.

Tuna, Eskişehir Öğretmenevi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Eskişehir'e kazandırdıkları başarılardan dolayı sporcuları tebrik etti.

Yıllardan beri azimle gösterdikleri çalışmanın neticesinde değişik yarışmalarda kentin adını duyurduklarından dolayı teşekkür eden Tuna, şöyle konuştu:

"Her zaman onların yanlarında olacağız. Sadece ulusal bazda değil, uluslararası yarışmalara da katılarak bizleri temsil etmeleri için destek vereceğiz. Türkiye artık eskisi gibi değil, engellilerimiz artık hayatın her alanında çok güzel işlere imza atıyorlar. Önemli olan illa bir madalya getirmek değil, önemli olan onlara bizim bu ortamı sağlayabilmemiz ve sürdürülebilir şekilde bu hizmetleri sunabilmemiz. Çünkü orada bu çocuklarımız çok mutlu ve özgürler. Bizim medeniyetimiz tamamen insanları huzur içinde yaşatmak üzerine kurulu bir medeniyettir. Yüzyıllar boyunca hep böyle olmuş. Eskişehir Valiliği olarak engellilere tüm desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz."

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca da engelli sporcuların yarışmalarda yer almasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Eskişehir'de tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın sizinle birlikte olduğunu görüyorsunuz. Üzerimize düşen ne varsa bunun sorumluluğu içinde hareket edeceğimizi belirtmek isterim" dedi.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen de üniversite imkanlarının tüm vatandaşlara açık olduğunu vurguladı.