Eskişehir Valisi Tuna, öğrencilerle bir araya geldi

Eskişehir Valisi Tuna, öğrencilerle bir araya geldi
Eskişehir Valisi Tuna, öğrencilerle bir araya geldi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüp temsilcileriyle bir araya...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüp temsilcileriyle bir araya geldi.

Tuna, bir otelde düzenlenen toplantıda öğrencilerin isteklerini not alarak, bu isteklere elinden geldiği kadar yardım edeceğini bildirdi.

Kültür Başkentliği sürecinde Anadolu Üniversitesi'nin Eskişehir'in tanıtımına yönelik çok büyük katkılarının olduğunu belirten Tuna, şunları kaydetti:

"Ben de bir zamanlar sizlerin bulunduğu sıralardan geçtim. Geçmişe doğru şöyle bir baktığımızda sizlerin şuan sahip olduğunuz imkanlar o zaman pek fazla yoktu. Bizim jenerasyon her iki dönemi de yaşadığı için tabi ki sağlıklı bir karşılaştırma yapabiliyoruz. Devletimizin bize sağladığı imkanlarla alacağımız daha çok yol var. Bugün gelinen noktada, sizlerin ilgi alanlarınızda kendinizi geliştirmeniz ve daha donanımlı yetişmeniz bizleri gerçekten mutlu ediyor, ümit ve heyecan veriyor. Ülkemizin ihtiyacı bu."

Çanakkale Zaferleri'nin 100. yılını yaşadıklarını anlatan Vali Tuna, milli duyguların özümsenmesi için tarihin iyi bilinmesi gerektiğini dile getirdi.

Tuna, sosyal sorumluluk projelerinin önemine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bu ülkenin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine yakinen olup biten her şeyle ilgilenmemiz gerekir. İnsanımızı iyi tanımamız gerekir. Dünyada bugün bile yapılan ve yaşanan çok büyük haksızlıklar var. Türkiye 'nin yapılan bu haksızlıklara karşı yapmış olduğu yardımlar var. Türk toplumu olarak bu ülkede birbirimize karşı sevgi, saygı, yardımlaşma içerisindeyiz. Aslında kendi kültürel değerlerimizi bir bütün olarak değerlendirilmemiz lazım. Yakınlarımızı, mahallemizi iyi tanımalıyız. Bazen aynı apartmanda oturanlar bile birbirini tanımıyor. Yapacağımız gönüllük projeleriyle yaşlılarımıza, çocuklarımıza, kadınlarımıza ve değişik dezavantajlı gruplara yönelik farkındalık oluşturacak çalışmalara girmek, özellikle sizlerin bu konulara duyarlı olmanız bizim için çok önemli. Sizleri bu yüzden kutluyorum. Bu kulüpleri kurarak binlerce üyelerinizle böyle güzel faaliyetler içinde olmanızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum."