Eskişehir Valisi Tuna'dan şehit ailesine ziyaret

Eskişehir Valisi Tuna'dan şehit ailesine ziyaret
Eskişehir Valisi Tuna'dan şehit ailesine ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişenir Valisi Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice ilçe sınırlarında teröristlerle girdiği...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişenir Valisi Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Diyarbakır -Bingöl karayolu Lice ilçe sınırlarında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan  Jandarma Komando Uzman Çavuş Muhammet Tufan'ın babası Celal Tufan'ı ve annesi Meryem Tufan'ı, Çifteler ilçesindeki evlerinde ziyaret etti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, baba Celal ve anne Meryem Tufan'a başsağlığı dileyen Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, şehit Tufan'a da Allah'tan rahmet diledi. 

Tuna, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Sizler bize şehidimizin emanetisiniz. Hem devlet olarak, hem de ben ve eşim her zaman sizin yanındayız. Halkımızın güvenliği, ülkemizin huzuru için bu kutsal vatan toprağı uğruna şehit olan tüm Mehmetçiklerimizin aileleri bize birer emanettir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Yüce Türk milletinin birliğini ve beraberliğini hiçbir güç bozamayacak. Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." 

Baba Celal ve anne Meryem Tufan ise Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna'ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette, Çifteler Kaymakam Vekili Rızvan Eroğlu da hazır bulundu.