Eskişehir Valisi Tuna'dan ziraat odalarına ziyaret

Eskişehir Valisi Tuna'dan ziraat odalarına ziyaret
Eskişehir Valisi Tuna'dan ziraat odalarına ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şen'i, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şen'i, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan'ı ve ilçe ziraat odalarının başkanlarını ziyaret ettiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tuna ziyaretinde Eskişehir çiftçisini temsil eden ziraat odası başkanlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Eskişehir'in Türkiye 'nin kalkınma açısından en hızlı gelişen illerinden birisi olduğunu ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"Tarımsal üretim ve teknoloji açısından Eskişehir, gelişmiş bir kent. Eskişehir, hayvancılık açısından da bölgede söz sahibi oldu. Gelişen teknolojiyle birlikte tarımda modern araçlar kullanılıyor. Eskişehir'de yoğun olarak meyve ve sebze üretimi yapılıyor. Sanayi alanında olduğu gibi tarımda ve hayvancılıkta üretilen katma değer ilimizin kalmasında önemli bir yere sahip. Biz bu ülke insanı olarak, ortak değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bizler, toplumsal dayanışma içerisinde olursak bizim kardeşliğimizi kimse bozamaz." 

Tuna, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyük bir devlet olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin bölge olarak sıkıntılı bir coğrafyada olduğunu anlatan Tuna, şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yıllardır terörle mücadele ediyor. Bin yıldır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda bizi birbirimize düşman etmeye çalışıyor. Biz, din, dil, ırk, mezhep farklılığı gözetmeyen insanlardan oluşan bir ülkeyi temsil ediyoruz. Terör artık dünyada kullanılan bir araç haline geldi. Terörün nihai hedefi, toplumu kaosa sürükleyip ülke yönetimine karşı insanları kışkırtmaktır. Türk insanı böyle oyunlara gelmez. Bizim bin yıllık süren kardeşliğimiz, göstereceğimiz sabır ve sükunet sayesinde daha da güçlendirecektir."

Tuna'nın yapmış olduğu ziyaretin kendilerini memnun ettiğini aktaran Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Şen de üreticilerin sorunlarına yardımcı olmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan de Eskişehir çiftçisini kalkındırmak için daha çok destek verilmesini istedi.