Eskişehir'de "11. Mimarlık Öğrencileri Sergisi" açıldı

Eskişehir'de "11. Mimarlık Öğrencileri Sergisi" açıldı
Eskişehir'de "11. Mimarlık Öğrencileri Sergisi" açıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın organize ettiği Beyin Farkındalığı Haftası 2015 etkinlikleri...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın organize ettiği Beyin Farkındalığı Haftası 2015 etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "11. Mimarlık Öğrencileri Sergisi" açıldı.

 ESOGÜ Sanat Galerisi'nde düzenlenen  sergi açılışında konuşan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kahya, bu tür etkinliklerin öğrencilerin kendilerine olan güvenini artırdığını söyledi.

Eskişehir Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay ise mimarların yaratıcı düşündüğünü ve bunun da mimarlığa biraz sanatçılık kattığını belirterek, eserleri sergilenen Mimarlık öğrencilerini kutladı. 

Mimarlık disiplini ve eğitim süreçlerini tanıtacak olan sergi içeriğinde Mimarlık 1'inci sınıf "Tasarıma Giriş" dersi strüktürel çalışmaları, mimari görselleştirme, kentsel tasarım çalışmaları, iç mekan tasarımları, çeşitli sınıflara ait mimari projeler, grafik ve çeşitli görsel çalışmalar yer alıyor.

Sergi, Cuma gününe kadar açık kalacak. 


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  tasarım

  ,

  Mekan

  ,

  sergi

  ,

  eğitim

  ,

  2015

  ,

  beyin