Eskişehir'de "2. Sağlık Festivali" başladı

Eskişehir'de "2. Sağlık Festivali" başladı
Eskişehir'de "2. Sağlık Festivali" başladı
- Eskişehir kamuoyunun sağlık ve sağlık çalışanlarına yönelik algısını olumlu yönde desteklemek, sağlık kurum ve kuruluşlarına dikkati çekebilmek amacıyla düzenlenen festival tüm gün sürecek - Eskişehir Valisi Tuna: "Festival, sağlık alanındaki hizmet zenginliğinin tanıtılması ve halkımızın sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirilmesi, sağlık hizmetleri üreten kamu ve özel sektör temsilcileriyle vatandaşlarımızı bir araya getirmesi bakımında çok önemli bir çalışmadır"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ikincisi düzenlenen  "Sağlık Festivali" başladı.

Vilayet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, memleketlerin medeniyet seviyesini insana verdiği değerin belirlediğini ve devleti yaşatmak için insanı yaşatmayı gaye edinmiş bir medeniyetin mirasçısı olarak son yıllarda sağlık alanında yapılan atılımların sevindirici olduğunu söyledi.

Sağlık hizmetlerinin verimi ve kalitesinin hızla iyileşmekte olduğuna dikkati çeken Tuna, "Festival, sağlık alanındaki hizmet zenginliğinin tanıtılması ve halkımızın sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirilmesi, sağlık hizmetleri üreten kamu ve özel sektör temsilcileriyle vatandaşlarımızı bir araya getirmesi bakımında çok önemli bir çalışmadır" ifadesini kullandı. 

Hastalığın sadece bireyi değil toplumu ilgilendirdiğini belirten Tuna, şunları kaydetti: 

"Bu yönüyle Sağlık Festivalimiz, sağlık alanında yapılan yenilikler hakkında sizi bilgilendirmenin yanı sıra sizlerden gelecek talepleri de değerlendirmeyi hedeflemektedir. Değerli hemşehrilerimizin çalışmalarımıza yön ve şekil veren talepleri, Sağlık Festivali'nin hedefine ulaşmasında önemli katkılar sağlayacaktır."

Tuna, festivale emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Ali Mumcu ise her geçen gün gelişen ve ilerleyen sağlık hizmetlerinin kalitesini ve hasta memnuniyetini arttırmanın birinci hedefleri olduğunu anlattı.

Konuşmaların ardından Tuna ve festivale katılan il protokolü açılan stantları gezerek, bilgi aldı. Festival kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından jimnastik, karate, judo ve güreş gösterileri sunuldu.

Festivale AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Eskişehir kamuoyunun sağlık ve sağlık çalışanlarına yönelik algısını olumlu yönde destelemek, sağlık kurum ve kuruluşlarına dikkat çekebilmek amacıyla düzenlenen festival tüm gün sürecek.