Eskişehir'de ABİGEM toplantısı

Eskişehir'de ABİGEM toplantısı
Eskişehir'de ABİGEM toplantısı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nin (ABİGEM) yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Sanayi Odası (ESO), Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de  Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nin (ABİGEM) yönetim kurulu toplantısı yapıldı. 

Sanayi Odası (ESO), Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Ticaret Borası (ETB) Başkanlarının katılımıyla ESO'da gerçekleştirilen toplantıda, 2015 yılına ait değerlendirme yapıldı. 

Toplantı sonrası açıklama yapan ESO Başkanı Savaş Özaydemir, " Bugün kısa adı ABİGEM olan ve şehrimizde de bulunan Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nin yönetim kurulunu gerçekleştirdik. Sonrasında ise 2015 yılının ilk yarısındaki Türkiye ve dünya ekonomisi üzerindeki gelişmeleri değerlendirdik" dedi.   

ABİGEM'in, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Ticaret Borsası tarafından kurulduğunun da bilgisini veren Özaydemir, kurumun amacının Eskişehir'deki imalat ve hizmet sektörlerinin güçlendirilmesi ile istihdam olanaklarının geliştirilmesine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Özaydemir, "Merkezin yeni projeleri ve yapabileceklerine ilişkin konuları görüştük. Sonrasında ise belirttiğim gibi ülkemiz ekonomisinin içinde bulunduğu durumu ve gelecekte olabilecek gelişmeleri konuştuk" ifadesini kullandı.