Eskişehir'de, "Aşçı Çırağı" Projesi

Eskişehir'de, "Aşçı Çırağı" Projesi
Eskişehir'de, "Aşçı Çırağı" Projesi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, İşkur İl Müdürlüğü ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan "Aşçı Çırağı" Projesi, protokolü...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, İşkur İl Müdürlüğü ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan "Aşçı Çırağı" Projesi, protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç engelliler konusunda yapılan projelerin sürekli bir araştırma ve geliştirme sürecinden geçtiğini bildirdi.

Ataç, Tepebaşı Belediyesi olarak engelliler için yapılan projelerde engellilerin menfaatlerinin korunmasına dikkat ettiklerini kaydetti.

İşkur İl Şube Müdürü Önder Güngör ise kurum olarak engellilerin çalışma ortamlarındaki ve ailelerinin yaşam içindeki yükünü azaltmak için yapılan ortak çalışmaların içinde olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Projenin amacı dezavantajlı grup olan zihinsel engelli bireylere mesleki eğitim verilmesi ve sosyal yönden gelişmelerinin sağlanması olan proje yaklaşık 6 ay sürecek. Projeden hafif ve orta düzey zihinsel engeli bulunan 15 birey yararlanacak.

Törene, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Prof. Dr. Atilla Cavkaytar, proje eğitimcileri, Eskişehir Aşçılar Federasyonu Başkanı Yılmaz Korkmaz, federasyon üyeleri, kursiyer, aileler katıldı.