Eskişehir'de "Bereket Ormanı"

Eskişehir'de "Bereket Ormanı"
Eskişehir'de "Bereket Ormanı"
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan "Bereket Ormanı"na 12 bin fidan dikildi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Türk Dünyası Kültür Başkenti Hatıra Ormanı'nda yaptığı açıklamada, fidan dikim etkinliğinin "Gönül Elçileri" projesi kapsamında gerçekleştirildiğini ifade etti. 

Dikilen fidanların Eskişehir'e temiz bir nefes aldıracağını belirten Tuna, "21 Mart itibariyle kutlanan Orman haftasının da ruhuna uygun olan bu etkinlikle gelecek kuşaklara temiz bir dünya bırakmanın, hepimizin insanlık borcu ve sorumluluğu olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz-. Bu anlamlı günün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

İl Orman Bölge Müdürü Recep Ateş ise, Eskişehir'de 360 bin hektar ormanlık alanın olduğunu vurgulayarak, "her yıl ortama 60 bin dekar yeni ağaçlandırma yapmaktayız. Tamamlama ve bakım çalışmaları ile birlikte yılda ortama 4 milyon fidan dikmekteyiz" dedi.

Konuşmaların ardından fidan dikimi yapıldı.