Eskişehir'de bisiklet kullanımı yaygınlaşacak

Eskişehir'de bisiklet kullanımı yaygınlaşacak
Eskişehir'de bisiklet kullanımı yaygınlaşacak
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteyi artırmak...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteyi artırmak amacıyla bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için protokol imzalandı.

Valilik'te düzenlenen protokol töreninde konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında fiziksel aktivite yapan nüfus oranını artırmayı planladıklarını söyledi.

Sağlık Bakanlığı'nın obeziteyi önlemek için bisiklet kullanımının artmasına yönelik proje başlattığını belirten Tuna, şöyle konuştu:

"İllere belirlenen sayılarda bisikletlerin alınması için talimat verildi. Bir kısmı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bir kısmı da üniversite öğrencilerine yönelik. Tamamen sağlıklı yaşamı, hareketi artırmaya yönelik bir çalışma. Hayırlı olmasını diliyorum. Hedef kitle olarak gençlerin seçilmesi güzel bir şey."

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen de gençlerin geleceğin teminatı olduğunu dile getirerek, "Üniversitemize 200 bisiklet teslim edildi. Üniversitemizin yerleşkesi de bisiklet kullanımına uygun. ESOGÜ olarak protokolün diğer illere de örnek olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından 200 bisikletin ESOGÜ'ye verilmesini içeren protokol imzalandı.