Eskişehir'de dolandırıcılık iddiası

Eskişehir'de dolandırıcılık iddiası
Eskişehir'de dolandırıcılık iddiası
- Kendilerini telefonda cumhuriyet savcısı olarak tanıtıp iki kişinin 100 bin lirasını dolandırdıkları iddia edilen 2 zanlı, yakalandı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, kendilerini cumhuriyet savcısı olarak tanıttıkları iki kişinin 100 bin lirasını dolandırdığı  iddia edilen 2 zanlı, gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir bankadan 95 bin lira kredi çeken K.K (61) ile H.Ç'nin (72) 5 bin lirasının telefonda kendisini savcı ve polis olarak tanıtan şüpheliler tarafından dolandırılmasıyla ilgili çalışma başlattı.

Olayın şüphelileri olarak A.T (19) ve M.K (27), Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından oluşturulan özel ekipler tarafından kent merkezinde yakalandı.

Zanlılar, emniyetteki ifadelerinin ardından "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Emniyet Müdürlüğü, kentte son günlerde kendisini polis, savcı gibi kamu görevlisi olarak tanıtarak yapılan dolandırıcılık olaylarında artış olduğuna dikkati çekerek, bu konuda uzman özel ekiplerin oluşturulduğunu, vatandaşların mağdur olmaması amacıyla gerekli çalışmalara başlandığını bildirdi.