Eskişehir'de dolandırıcılık iddiası

Eskişehir'de dolandırıcılık iddiası
Eskişehir'de dolandırıcılık iddiası
- Bir genç kızı fal bakma ve büyücülük ile kandırıp 7 bin 500 lirasını aldığı ileri sürülen şüpheli, Tekirdağ'da gözaltına alındı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de bir genç kızı fal bakma bahanesiyle dolandırdığı iddia edilen zanlı, Tekirdağ'da yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Okan K. (29), kentte bir kafede tanıştığı M.P. (21) ile arkadaşlık kurdu.

Daha sonra görüşmeye devam eden bu kişilerden Okan K'nın, M.P'den fal bakma ve büyü yapma karşılığında para istediği ve farklı günlerde olmak üzere toplam 7 bin 500 lirasını aldığı iddia edildi.

Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden M.P, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, M.P'yi fal bakma ve büyücülükle kandırıp tehdit ettiği, şantaj yaptığı, hakarette bulunduğu, hürriyetinden yoksun bıraktığı ve özel hayatının gizliliğini ihlal ettiği ileri sürülen Okan K'nın yakalanması için çalışma başlattı.

Polis ekipleri, İstanbul 'da kötü muamele ve tehdit, Antalya, Düzce ve Konya'da dolandırıcılık, Denizli'de ise kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme ve ele geçirme suçlarından arandığı tespit edilen şüpheliyi Tekirdağ'da gözaltına aldı.

Eskişehir'e getirilen Okan K, emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.