Eskişehir'de İş Sağlığı ve İş Güvenliği temel eğitimi

Eskişehir'de İş Sağlığı ve İş Güvenliği temel eğitimi
Eskişehir'de İş Sağlığı ve İş Güvenliği temel eğitimi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu işbirliğinde, İş Sağlığı ve İş...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu işbirliğinde, İş Sağlığı ve İş Güvenliği temel eğitimi üzerine pilot çalışma başlatıldı.

Kent Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitim ilk olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma Grubu üyesi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Fırat Ertan tarafından Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeline verildi.

Ertan, eğitimde yaş, cinsiyet, ırk ve meslek farkı gözetilmeksizin herkesin yaşama hakkının en yüksek düzeyde garanti altına alınması gerekliliği vurguladı.

İş Güvenliği eksikliğinde çalışanların maruz kalacakları sonuçları anlatan Ertan, bu sonuçların çalışanların hayatını kaybetmesi, fiziksel ve duygusal sıkıntılar yaşaması, yaşamının geri kalan kısmının zorlaşması yanında gelir kaybı, işini kaybetme olasılığı, sigortasız çalışma halinde tedavi giderleri olduğunu ifade etti.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar ise temel amaçlarının insanların sağlıklı bir yaşam sürmesi için uygun ortamın sağlanması olduğuna dikkat çekerek, "Yasal zorunluluklar bu nedenle kağıt üzerinde ve göstermelik olarak değil, insanların sağlık ve güvenliği proaktif yaklaşım doğrultusunda ele alınmalı, uygulanmalı ve geliştirilmelidir" dedi.

Eğitim sonunda konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa başlatılan bu çalışmanın son derece önemli olduğunu belirtti.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Yaşam

  ,

  Garanti

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent

  ,

  derece

  ,

  ırk