Eskişehir'de iş yerinden Türk bayrağının indirildiği iddiası

Eskişehir'de iş yerinden Türk bayrağının indirildiği iddiası
Eskişehir'de iş yerinden Türk bayrağının indirildiği iddiası
- İl Emniyet Müdürlüğü: "Bayrağımıza karşı yapılan bu fiili hareketin tüm boyutlarıyla araştırılarak açığa kavuşturulması için gerekli çalışmalar devam etmektedir"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce, kent merkezindeki bir yerinin dış cephesinde asılı Türk bayrağının indirildiği iddiasına ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı haber sitelerinde, bir iş yeri önünde asılı olan Türk bayrağının kopartılarak yerinden alınmasıyla ilgili haber ve paylaşımların olduğu belirtildi. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

İlk tespitlerde şahsın bayrağı aldıktan sonra bağrına basıp saklayarak olay yerinden uzaklaştığı, bu nedenle olayın hırsızlık amaçlı yapılmış olabileceğinin değerlendirildiği ifade edilen açıklamada, "Bununla birlikte bayrağımıza karşı yapılan bu fiili hareketin tüm boyutlarıyla araştırılarak açığa kavuşturulması için gerekli çalışmalar devam etmektedir" ifadesine yer verildi.