Eskişehir'de itfaiye personeline ilk yardım eğitimi

Eskişehir'de itfaiye personeline ilk yardım eğitimi
Eskişehir'de itfaiye personeline ilk yardım eğitimi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle itfaiye personeline verilen "Temel İlk Yardım Eğitimi"ni...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle itfaiye personeline verilen "Temel İlk Yardım Eğitimi"ni başarıyla tamamlayanlara sertifika verildi.

Belediye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda gerçekleştirilen törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu, kurumlar arası işbirliklerinin önemine vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi ve eğitime katılan itfaiye personeline teşekkür etti.

İtfaiye Daire Başkanı Ergun Peker ise her türlü acil durum ve afet zamanlarında itfaiyenin vatandaşların yanında olduğunu belirterek "Acil durumlar, kazalar ve afet durumlarında ilk yardım eğitimi büyük önem arz ediyor. Bu sebeple itfaiye personelimizin temel ilk yardım eğitimi alması çok önemli. Bilgi ortak kılındığı sürece anlam ifade eder. Bilgi ve deneylerini bizimle paylaşan İl Sağlık Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz" dedi.