Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi

Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi
Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi
- Kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve bu görüntüleri sosyal medyada yayınladığı öne sürülen üniversite öğrencisinin yargılanmasına devam edildi - Mahkeme, kedinin fiyatının belirlenmesi için bir petshop yetkilisinin gelecek duruşma hazır bulundurulmasına karar verdi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, bir kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve bu görüntüleri sosyal medyada yayınladığı öne sürülen üniversite öğrencisi hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi. 

Eskişehir 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanık M.C.A, hayvan haklarıyla ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve avukatlari ile kediyi sahiplendiren kafenin ortakları hazır bulundu.

Sanık üniversite öğrencisi, savunmasında zararı karşılamak istediğini belirterek, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Olayın yaşandığı dönemde derslerinin kötü olduğunu iddia eden M.C.A, "Ailemden de uzaktım. O dönem alkol kullanıyordum. Bunlardan dolayı bu olay yaşandı. Kesinlikle bilinçli bir şey yapmadım" dedi.

Mahkeme , kedinin fiyatının belirlenmesi için Eskişehir'de faaliyet gösteren bir petshop yetkilisinin gelecek duruşma hazır bulundurulmasına karar verdi.

Sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 26 Şubat'a erteledi.