Eskişehir'de KOBİ OSB Cami ibadete açıldı

Eskişehir'de KOBİ OSB Cami ibadete açıldı
Eskişehir'de KOBİ OSB Cami ibadete açıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılan KOBİ OSB Cami ibadete açıldı.ESO'dan yapılan açıklamaya...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılan KOBİ OSB Cami ibadete açıldı.

ESO'dan yapılan açıklamaya göre, Cuma namazı öncesi düzenlenen açılış programında konuşan Vali Güngör Azim Tuna, hizmete sunulan caminin manevi hayata yönelik bir yatırım olduğunu anlattı.

Vali Tuna, caminin tüm İslam alemi için hayırlı olmasını dileyerek, " İş adamlarımız doğru yatırım yapmayı biliyorlar. Bu yatırımda hem bu dünyaları için hem de öte dünya için güzel bir yatırım oldu. Böyle yatırımlara sadak-i cariye yani öldükten sonra da sevap hanelerine yazılan yatırımlar olarak görülüyor. Emeği geçenlere teşekkür etmek gerek" ifadelerini kullandı.

ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise caminin tamamının Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapıldığını, kimseden yardım talep edilmediğini bildirdi.

Cami hakkında bilgi veren Özaydemir, "KOBİ OSB Cami bin 500 metrekare arazi üzerinde kurulu 534 metrekare ibadet alanına sahip bir yapıdır. Bin kişi aynı anda namaz kılabilmektedir. Bahçe ve yeşil alana sahip caminin altında aşevi ve diğer sosyal tesisler yer almaktadır" diye konuştu.

Eskişehir İl Müftü Vekili Dilaver Şahin ise KOBİ OSB caminin açılmasıyla kentteki cami sayısının 321'e çıktığını belirterek caminin 1 yıl 2 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti. 

Açılışa,  CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, ESO Meclis Başkanı İsmail Kunduracı, sanayiciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.