Eskişehir'de konserler iptal edildi

Eskişehir'de konserler iptal edildi
Eskişehir'de konserler iptal edildi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Eskişehir'in kurtuluş günü için 2 Eylül'de verilecek konserleri,...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Eskişehir'in kurtuluş günü için 2 Eylül 'de verilecek konserleri, "Şehitlerin anısına saygı" nedeniyle iptal etme kararı aldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkında düzenlenmesi planlanan, ''Zafer Bayramı Şinasi Kula Konseri'' ve kurtuluş günü kutlamaları etkinlikleri arasında yer alan  Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının vereceği, "2 Eylül Özel Konseri"  Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi.

Şehitlerin anısına saygı göstermek amacıyla alınan karar vesilesiyle terörü lanetlediklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Terör olaylarının bir an önce sonlandırılması umuduyla,  Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.