Eskişehir'de koruyucu aileler iftarda bir araya geldi

Eskişehir'de koruyucu aileler iftarda bir araya geldi
Eskişehir'de koruyucu aileler iftarda bir araya geldi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de korunma ihtiyacı olan çocukların aile ortamında bakımlarını sağlayan 53 koruyucu aile, iftar yemeğinde bir araya...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de korunma ihtiyacı olan çocukların aile ortamında bakımlarını sağlayan 53 koruyucu aile, iftar yemeğinde bir araya geldi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, valilik ile Aile ve Sosyal Politikalar Eskişehir il Müdürlüğünce bir restoranda düzenlenen iftarda, koruyucu ailelerin çocukların geleceği için önemli bir sorumluluğu yerine getirdiklerini söyledi.

Çocuklara aile şefkatini yaşattıkları için koruyucu ailelere teşekkür eden Vali Tuna, geleceğin emanet edileceği çocukların çok iyi yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Koruyucu aile olmayı kabul ettikleri için katılanlara teşekkür eden Tuna, "Sizlerin bu örnek davranışınız kolay değil. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı yetiştiriyorsunuz. Onları kendi çocuklarınızdan ayırt etmediniz ve aile şefkatini yaşattınız. Bizler devletin temsilcileri olarak her zaman yanınızdayız" dedi.

Konuşmanın ardından koruyucu aileler ile beraber fotoğraf çektiren Tuna, çocuklara hediye verdi.