Eskişehir'de kültür sanat

Eskişehir'de kültür sanat
Eskişehir'de kültür sanat
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanat Derneği tarafından Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında "15 Nisan Dünya Sanat Günü" sergisi açıldı.Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanat Derneği tarafından Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında "15 Nisan Dünya Sanat Günü" sergisi açıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sergi Salonu'nda açılan sergide konuşan, Dernek Başkanı Şehabeddin Tosuner, 15 Nisan Dünya Sanat Günü'nün dünyanın her yerinde kutlanan bir program olduğunu söyledi.

Etkinliğin Türkiye 'de İstanbul , Ankara , İzmir, Balıkesir ve Eskişehir gibi 5 ilde kutlandığını belirten Tosuner, "Sanat Günü programı ülkemizde 4 yıl önce kutlanmaya başlandı. Çalışmalarımız çok farklı alanlarda ve bu yüzden karma bir sergi oluşturduk. Sergiye 48 sanatçı 80 eseriyle katılıyor. Üniversiteden, dernek üyelerinden etkinliğe yoğun bir katılım var" dedi.

Etkinlikte 11 yıl önce yakalandığı parkinson hastalığı nedeniyle meslek lisesindeki elektronik öğretmenliği görevinden emekliye ayrılan 52 yaşındaki Meryem Göktepe, sanat sayesinde hastalığını unuttuğunu ve sergiye eserlerini getirdiğini kaydetti.

Sergide, sanatçı Oya Kınıklı da plaket verildi.